صفحه ها
دسته
دوستان
دسترسی سریع
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 92139
تعداد نوشته ها : 220
تعداد نظرات : 25
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي

 کارشناس داوری فوتبال گفت: قضاوت داور ایرانی در دربی پایتخت بی‌نقص و خوب بود

پرویز سیار در گفت و گو با خبرنگاران در مورد نحوه قضاوت محسن ترکی در دربی 66 اظهار داشت: داوری عالی و بدون نقص برگزار شد همه دیدند که با قضاوت داور ایرانی نیز دربی بدون هیچ گونه اتفاق خاصی به پایان رسید. تمام خطاها و اخطارهایی که محسن ترکی اعلام کرد کاملا درست بود بنابر این آنقدرها که این بازی را حساس می‌کردند نبود و دیدیم داور ایرانی به خوبی از عهده آن برآمد.
وی افزود: در پنالتی که در دقیقه 90 به سود پرسپولیس اعلام شد، باید بگویم علی کریمی حدود 20 سانتی‌متر از زمین جدا شده و برای ضربه سر زدن به هوا پریده بود. بنابراین در این حالت اگر چه تشخیص اینکه توپ به عمد به دست خورده یا نه، سخت است اما به خاطر اینکه یک شانس از حریف گرفته بود به خوبی داور نقطه پنالتی را نشان داد.
سیار در مورد همرنگ بودن پیراهن وحید طالب‌لو با پیراهن داوران عنوان کرد: دروازه‌بان استقلال یک شلوار بلند و مشکی بر تن داشت که این مسئله باعث می‌شد لباس او از لباس سراسر زرد داوران متمایز شود و داور به درستی در این مورد اقدامی انجام نداد.
این کارشناس داوری ادامه داد: در صحنه‌ای درگیری برهانی با حقیقی و خطای برهانی اعلام شد که کاملا درست بود اما به این دلیل که دروازه‌بان پرسپولیس پس از اعلام خطا به برهانی ضربه زد به او اخطار داد تا این بازیکن متوجه باشد که نباید خطای بازیکن حریف را تلافی کند.
سیار تاکید کرد:‌ یکی دیگر از نکات مثبت داوری ترکی این بود که مسابقه با 15 ثانیه اختلاف شروع شد که این دقت داور را می‌رساند در گذشته داورانی دربی را سوت زدند که حتی اختلاف 7 دقیقه‌ای را در شروع مسابقه شاهد بودیم.


دسته ها : لیگ ایران
جمعه بیست و پنجم 11 1387
X