صفحه ها
دسته
دوستان
دسترسی سریع
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 88081
تعداد نوشته ها : 220
تعداد نظرات : 25
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي

راهپیمایی سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دقایقی پیش همزمان در سراسر ایران اسلامی آغاز شد.

راهپیمایی شکوهمند یوم‌الله 22 بهمن، از ساعت 9:30 صبح امروز به صورت همزمان در شهرهای مختلف کشورمان و با حضور اقشار مختلف مردم ایران آغاز شده است.
در شهرهای مختلف کشورمان، گروه‌های مختلف مردمی در مسیرهای راهپیمایی ایستگاه‌های فرهنگی برپا کرده و هر یک به نحوی در برگزاری پرشور راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن سهیم شده‌اند.
امروز بار دگر امت وفادار به آرمانهای انقلاب در جای جای میهن اسلامی برای ادای دین به روح پرفتوح امام روح‌الله(ره) و خونهای پاک شهیدان سرافراز انقلاب اسلامی، یک بار دیگر متحد‌تر از همیشه در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن حضور یافته‌اند تا ضمن اعلام وفاداری به راه انقلاب و تجدیدپیمان با هدایتگر کنونی آن، رهبر معظم انقلاب ، فریاد بزنند که ایران اسلامی زنده‌تر از همیشه، تا ظهور یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج)، راه مبارزه با ظلم و بیداد را در سراسر گیتی، ادامه می‌دهد.
گزارش‌های خبرنگاران فارس از نقاط مختلف کشور حاکی است که حضور مردم از دقایق آغازین صبح امروز برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن چشمگیر است و لحظه به لحظه بر تعداد آنان افزوده می‌شود.
در میان جمعیتی که سیل خروشان راهپیمایان 22 بهمن را تشکیل می‌دهند، حضور جوانان چشمگیر است و خصوصا در تهران، مردم از سنین مختلف با نوآوری‌های خاصی مانند طراحی پلاکاردها و نمایشگاه‌های سیار، سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفته‌اند.
علی‌رغم اینکه ساعت آغاز راهپیمایی، 9:30 صبح اعلام شده بود، اما حرکت مردم شهرهای کشورمان به سمت محل راهپیمایی 22 بهمن، پیش از این ساعت آغاز شد و هم اکنون در حال اوج گرفتن است و ایران اسلامی امروز شاهد جشن چندین میلیون نفری مردم ایران برای 30 سالگی انقلاب اسلامی خواهد بود.
شور و اشتیاق راهپیمایی میلیونی برای پیروزی انقلاب اسلامی، از صبح امروز در مسیرهای راهپیمایی در تهران نیز می‌جوشد و بیش از 950 ایستگاه فرهنگی در مسیرهای مختلف راهپیمایی مردم تهران ایجاد شده است و اقشار مختلف مردم با در دست داشتن پلاکاردها و بر تن کردن کاورهای جشن پیروزی انقلاب اسلامی، در مسیرهای راهپیمایی در حال حرکت هستند.
از جای‌جای مسیرهای راهپیمایی در تهران، سرودهای انقلاب به گوش‌ می‌رسد و جمعیت شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی میلیونی لحظه به لحظه در حال افزایش است.
مردم در تهران از 7 مسیر به سمت میدان آزادی حرکت کرده‌اند که این مسیرهای هشت‌گانه بدین شرح است:

- مسجد امام حسین(ع)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی.
- مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، جاده ساوه، میدان شمشیری، خیابان شهید آیت الله سعیدی، میدان بزرگ آزادی.
- مسجد الجواد ، میدان هفتم تیر، خیابان شهید آیت الله دکتر مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی.
- مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان شهید معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی.
- مسجد نور، میدان جهاد(فاطمی)، خیابان فلسطین، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی.
- مسجد امام جعفرصادق ، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ آزادی.
- مسجد حضرت ابوالفضل ، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی.
- مسجد و حسینیه مکتب الصادق ، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی.

حضور بیش از 1200 خبرنگار خارجی و داخلی در میان راهپیمایان تهران بزرگ چشم‌گیر است و در حال ثبت حضور باشکوه ملت ایران در سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند.
مردم علاوه بر جشن پیروزی انقلاب، با در دست داشتن تصاویر امام، رهبری و رئیس‌جمهور و سردادن فریاد الله اکبر و شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل، در حال نمایش انزجار خود از استکبار جهانی و دشمنان مردم و انقلاب ایران هستند.
در کنار اقشار مختلف مردم ایران، شخصیت‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و تعداد قابل توجهی از مسئولان کشورمان نیز در راهپیمایی تهران بزرگ حضور یافته‌اند و قرار است رئیس‌جمهور، رئیس‌قوه قضائیه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در سیل راهپیمایان تهران بزرگ حضور یابند.
قرار است در پایان این راهپیمایی، رئیس‌جمهور در میدان آزادی سخنرانی کند و پس از آن قطعنامه اتحاد و همدلی ملت ایران در سی‌امین سالگرد انقلاب اسلامی قرائت می‌شود.

دسته ها : 30سالگی انقلاب
سه شنبه بیست و دوم 11 1387
X